רכבת לאשקלון

כשנוסעים ברכבת מכירים כל נוסע לפחות 3 פעמים

 

פעם ראשונה לפי המראה הכללי שלו. משקל, מידת הטיפוח, גיל, מין, דעתך על משלח ידו, התחנה בה עלה, חפציו, הצבעים שלו , הצבעים שהוסיף לעצמו… (הרשימה מזכירה את רשימת המבחנים שמסרתי לכיתתי, בחודש אחד לפחות 10 מבחנים, ואז אחד התלמידים אומר: בתאריך … נכשלים בהיסטוריה, בתאריך… נכשלים בלשון…)

 

אז זאת הפעם ראשונה. המראה, בלי טקס מילולי.

 

פעם שנייה מכירים נוסע כשמצלצל לו הנייד. איזה מכשיר יש לו, איזה כיסוי, צבע, שנה. מה פס הקול שמלווה את חייו. המהירות בה הוא עונה לנייד. בדרך כלל מתקבל  אדם שונה לגמרי מזה שישב לפניך קודם דומם.

 

פעם שלישית, הוא מדבר. יכולה להיות גברת חיננית עם קול של צרצר, או ילדון עם קול של רמטכ"ל. הקול והאינטונציה שוב משנים את כל התמונה. ונושאי השיחה כמובן. אחת סיימה את כל ענייניה מול חברת הפנסיה. היא מבקשת לעשות רצף של זכויות, ומפרטת את השנים והמקומות בהם הייתה עצמאית. עכשיו היא שכירה. כמעט לקחתי ממנה את הנייד. גם אני צריכה לעשות רצף זכויות… אבל לא מוצאת את הזמן לשיחת טלפון.

 

שמתי לב, שמכל הפרמטרים שמבטאים ומאפיינים אותנו, יותר מהכל, חשוב הגיל. יש משהו באחווה הגילית שקושר אותך במיוחד לאנשים בגיל שלך. אני למשל לא אתייעץ או אקבל שירות מאף מומחה שהוא מתחת לגיל 30. לא סומכת עליהם. השבוע פגשתי ברכבת בחור בן 80, צבעוני וקשקשן רציני, עם כובע ומשבצות על כל הגוף (לא ריבועים, משבצותJ שהעולם שייך לצעירים וכזה. הגיעה הרכבת והוא נדחף אליה. ממהר. לאן אתה ממהר? שאלתי אותו. לעולם הבא, נודרת שככה ענה. (תלמידים אומרים נודרת).

חצי יום ארך הטיול ברכבת לאשקלון לראות דירה "על הים". המתווך שאסף אותי מהרכבת שיבח את העיר והשוויץ: עשר דקות את בשדרות. 15 דקות את באשדוד.

תגיד מקומות שאני רוצה להגיע אליהם, אמרתי לו. אשקלון. עיר נחמדה. נסתפק בה.

2 תגובות on רכבת לאשקלון

 1. דניאל פלורנטין
  20 בנובמבר 2016 at 7:10 am (2 שנים ago)

  אפשר לקבל התראה אוטומטית לנייד שאת מעלה עוד פוסט?
  תמיד אהבתי דברים קצרים ומרעננים.

  הגב
 2. דפנה
  19 בנובמבר 2016 at 11:37 am (2 שנים ago)

  ורדה יקרה יכולתי לחוש את הרכבת האנשים והחוויה שלך דרך המילים…כולנו נוסעים כל הזמן ממקום למקום ונפגשים הצמתים שונים וברגע אחד חווים מציאות אחרת. אוהבת

  הגב

השאירו תשובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. שדות נדרשים מסומנים ב *

תגובה *